Організація Об'єднаних Націй продовжить політику невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами попри політичну декларацію, яку підписав у понеділок президент США Дональд Трамп.
Як пише «Слово і Діло», про це заявив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік, передає «Укрінформ».
«Політика ООН щодо Голанських висот знайшла відображення у відповідних резолюціях Ради Безпеки, і ця політика не змінилася», - наголосив Дюжаррік.
Офіційний представник глави Організації підкреслив, що Ізраїль захопив частину території Сирії в 1967 році.
За його словами, позиція генсека ООН у цьому питанні також залишається незмінною. Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот.
21 березня президент США Дональд Трамп написав у Twitter, що Сполученим Штатам слід визнати повний суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.
У ЄС заявили, що й далі вважають цю територію окупованою.
У Росії виступили проти визнання США Голанських висот. На думку глави російського МЗС, така політика суперечить міжнародному праву і «погіршує становище на всьому Близькому Сході». Крім того, РФ звинуватила США в подвійних стандартах щодо визнання Голанських висот і невизнання анексії Криму.
У відповідь, глава Держдепартаменту Майкл Помпео заявив, що наміри США визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами в той час, як за анексію Криму введені санкції проти Росії, не є політикою подвійних стандартів.
Голанські висоти, у минулому частина Сирії, були захоплені Ізраїлем в 1967 році в ході Шестиденної війни. Анексія Голанських висот не визнана ні світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»