Служба безпеки України повідомила про припинення діяльності «екстремістського об'єднання", метою якого заявлена дестабілізація ситуації в Україні під час виборів.
Про це повідомив прес-центр СБУ, повідомляє «Слово і Діло».
У спецслужбі заявляють, що угруповання координувалося уродженцем РФ Рустамом Ташбаєвим, який раніше навчався в Калінінградському вищому військово-морському училищі, а зараз є громадянином США. У 2015 році Ташбаєва витурили з України з формулюванням «за підривну діяльність».
СБУ стверджує, що за завданням російських спецслужб учасники об'єднання повинні були створити воєнізовані формування - «Українську повстанську армію» ("УПА" із зарубіжною дислокацією) і «Українську національну армію» («УНА» - з дислокацією в Україні).
Як повідомляють в СБУ, в Україні процес створення «УНА» очолив місцевий житель Юрій Заболотний, який неодноразово затримувався співробітниками Нацполіції за незаконне зберігання зброї та пограбування, а також притягувався до кримінальної відповідальності за заклики до повалення конституційного ладу. У серпні 2017 року Заболотного, екс-бійця АТО з Правого сектора, засудили на два роки за екстремістський ролик на YouTube. Довгий час Заболотний вів переговори «з відомим агентом російських спецслужб Миколою Дульським» про отримання грошової допомоги для екстремістської діяльності, додали в СБУ.
Правоохоронці переконані, що з ініціативи іноземних кураторів в період оголошення воєнного стану в кінці 2018 року керівники «УНА" налагодили збір даних про дислокацію і маршрути пересування підрозділів ЗСУ «з метою здійснення диверсій і зриву мобілізації».
«Російський слід» в діяльності організації нібито підтвердився за результатами 16 обшуків в Одесі: двоє затриманих - громадяни РФ і Молдови (з ПМР), а третій - українець, є уродженцем Придністров'я. Вилучено боєприпаси, зброю, військове спорядження, засоби зв'язку і тисячу примірників газет із закликом приєднуватися до діяльності "УНА".
«Усі спроби розхитати ситуацію в Україні, в тому числі під прикриттям патріотичних гасел, приречені на поразку», - заявив глава СБУ Василь Грицак.
Силовики анонсували спільний брифінг СБУ і Генпрокуратури у цій справі.
Раніше повідомлялося, що в СБУ заявили про розкриття «великої мережі інтернет-агітаторів». Жителі семи областей України за завданням іноземних кураторів поширювали фейкові матеріали в 50 групах в соцмережах, повідомили в СБУ.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»