НБУ відзначає коливання на валютному ринку через ПриватБанк

Читать на русском
Якщо рішення про націоналізацію ПриватБанку скасують, то Фонду гарантування вкладів фізособам доведеться виплатити близько 100 млрд гривень.

Національний банк України зафіксував негативні коливання на валютному ринку після рішення суду про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Як пише «Слово і Діло», про це сказав глава Нацбанку Яків Смолій у ході засідання РНБО, повідомляє Інтерфакс-Україна в четвер, 18 квітня.

Порошенко просить порушити кримінальну справу через рішення суду щодо ПриватБанкуПрезидент України Петро Порошенко звернувся до СБУ та ГПУ з проханням порушити кримінальну справу за неправосудне рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку.

«Ми не можемо прогнозувати сьогодні, як це (рішення суду - ред.) вплине на курс, хоча деякі коливання відчувалися сьогодні. Різниця між ранком і закриттям міжбанківського ринку була плюс 15 копійок - у співвідношенні долара до гривні», - зазначив Смолій.

Він запевнив, що НБУ докладає максимум зусиль для недопущення паніки.

«Ми робимо все можливе, щоб не допустити паніки, не допустити поки що інформаційного впливу, який сьогодні з'явився, на стабільність банківської системи» - сказав глава Нацбанку.

За його словами, за попередніми висновками, в разі скасування рішення про націоналізацію ПриватБанку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб доведеться виплатити вкладниками близько 100 млрд гривень.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконним рішення про націоналізацію ПриватБанку в 2016 році. Згідно з постановою суду, причиною рішення стало те, що процедура виведення банку з ринку порушувала норми чинного законодавства.

У Мінфіні та НБУ заперечують незаконність націоналізації банку і мають намір оскаржити рішення суду. А президент Петро Порошенко заявив, що таке рішення суду загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: