Росія поки не розуміє, хто такий Зеленський, промацуватиме ґрунт і, ймовірно, спробує скористатися його недосвідченістю, щоб нав'язати свої формати та угоди.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Володимир Золотарьов.
«Зараз може бути велика небезпека в тому, що будуть спроби просто зіграти на недосвідченості Зеленського, затягнути його в якісь незрозумілі угоди, формати. Тут можуть бути різні тактики. Цього варто побоюватися. Але є особливість. Міжнародне право відрізняється тим, що його можна ігнорувати. Відповідальності жодної немає, наприклад, як із підписанням Будапештського меморандуму», – зазначив Золотарьов.
Тому навіть якщо Зеленський щось підпише, а потім зрозуміє, що цього не потрібно було робити, то він може й не виконувати підписаного. Однак потрібно бути готовим, що цим дорікатимуть, уточнив він.
З іншого боку, амбіції Зеленський має, а зараз, напевно, взагалі стан ейфорії, який може затягнутися до парламентських виборів. Це може зіграти на користь, у тому сенсі, що він не наробить відвертих дурниць, додав експерт.
«В ідеалі йому добре було б вирішити питання з РФ однією зустріччю з Путіним – підписати якусь угоду й трактувати її як вигідну. Але Путін навряд чи на це піде. РФ пропонуватиме те, що й пропонує. Інше питання, чи погодяться тепер на їхні умови», – підкреслив він.
За його словами, за останні роки створилася партія війни. З одного боку, є люди, що підтримують силове вирішення, а з іншого – є ті, хто зацікавлений у тому, щоб конфлікт тривав якомога довше.
«Військове рішення, напевно, можливе. Але в України є шанси повернути території без конфлікту з РФ військовим шляхом. По-друге, є шанси й виграти війну. Але питання в тому, чи потрібно в це вплутуватися. Чи варті ці території того, щоб вплутуватися у велику війну з РФ?», – акцентував Золотарьов.
Безумовно, якщо дійде до агресії, то Україна зобов'язана дати відсіч. Відсутність військового рішення не означає, що Україна не чинитиме опору. Потрібно розуміти, що в Зеленського власного електорату дуже мало, саме його виборця майже немає. Його електорат – це перш за все ті, хто голосував проти Порошенка, а робили це з різних причин, наголосив він.
«Це були і проросійськи орієнтовані, і частина майданівців. Тому будувати політику відносин у ключі, що росіяни й українці – один народ, значить, розгубити електорат», – пояснив політолог.
На його переконання, для Зеленського зараз головне завдання – отримати свій електорат, який би підтримував його, а не був проти Порошенка. Проти закінчилося, тепер потрібно переконувати, що він сам по собі чогось вартий.
«Це радикальне завдання. Розповідати про мир, дружбу з РФ і один народ – чітко відштовхнути велику частину тих, хто за нього голосував», – констатував він.
Щодо Донбасу до парламентських виборів Зеленському не дадуть нічого робити як із нашого боку, так і з російського, уточнив фахівець.
Часу мало, враховуючи, що влітку ніхто нічого не робить традиційно, додав він.
«Напевно, Зеленський намагатиметься, але все залишиться так, як є. Тим більше РФ сама не розуміє, як і що робитиме Зеленський. Вони його промацуватимуть, на це потрібен час. Хотіти переговорів щодо Донбасу можна, але навряд чи РФ зробить такий подарунок і піде на переговори, тим більше ухвалить якесь рішення, що можна видавати Україні за позитивне», – резюмував Володимир Золотарьов.
Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що вважає Путіна ворогом.
«Слово і Діло» розібрало програму Зеленського й розпитало експертів, яким обіцянкам не судилося здійснитися.
Яке бачення кандидатів щодо повернення непідконтрольних Україні територій – за посиланням.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»