У Центральній виборчій комісії вважають, що звинувачення Володимира Зеленського в затягуванні оголошення результатів виборів є безпідставними, і заявляють, що працюють у безпрецедентно швидкому режимі.
Як пише «Слово і Діло», про це в четвер, 25 квітня, повідомив заступник голови ЦВК Євген Радченко Українським Новинам.
«Це безпідставні заяви. ЦВК б'є всі рекорди швидкості і приймає документи окружних виборчих комісій та дільничних комісій закордонного округу в безпрецедентно швидкому режимі, зі швидкістю, гідною поваги. Ми тільки вчора за один день прийняли понад 100 комісій. Де ж тут затягування? Крім того, ЦВК зробила висновки з голосування в першому турі, і якщо тоді було понад 40 уточнень протоколів, то зараз ми робимо все, щоб їх було менше. Так, станом на вечір четверга, у нас тільки одна комісія пішла на уточнення. Можливо, будуть ще, але ця можливість невелика», - сказав він.
За словами, Радченка, Центрвиборчкому залишилося отримати тільки протоколи 3 зі 199 окружних виборчих комісій і трохи більше 40 зі 101 дільничної комісії закордонного округу.
«Ми робимо все, щоб, по-перше, швидко, а по-друге, точно встановити результати, щоб ні у кого не виникло ніяких сумнівів у достовірності, точності, чесності. Станом на вечір 25 квітня ЦВК залишилося прийняти протоколи тільки від трьох окружних виборчих комісій, один з яких - уточнений, і трохи більше сорока від дільничних виборчих комісій закордонного округу. Це не така велика кількість, яка могло б свідчити про затягування», - сказав він.
Заступник голови комісії не став прогнозувати дату офіційного оголошення результатів виборів, але підкреслив, що ЦВК виконає вимоги законодавства і в десятиденний термін встановить їх.
Згідно із законом, комісія зобов'язана встановити результати виборів до 1 травня включно.
При цьому в першому турі комісія оголосила підсумки на три дні раніше за граничний термін.
У четвер Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягуванні офіційного оголошення результатів виборів нібито з метою, щоб інавгурація була призначена на дату, коли за законом вже не можна буде розпустити Верховну Раду.
Згідно із законодавством, інавгурація має відбутися не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів.
Відповідно, якщо ЦВК встановить результати в останній дозволений день, 1 травня, то інавгурація повинна бути призначена, максимум, на 31 травня.
При цьому, згідно з Конституцією, Рада не може бути розпущена в останні шість місяців строку її повноважень, а чергові парламентські вибори мають пройти 27 жовтня.
Зеленський вважає несправедливим, що якщо інавгурація буде призначена після 27 травня, то у нього не буде можливості думати про розпуск парламенту.
Раніше в ЦВК заявляли, що оголосять результати виборів після Великодня.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»