Підконтрольний Кремлю «Верховний суд» Криму ухвалив рішення, яке продовжує час перебування в колонії політв'язня Володимира Балуха.
Як пише «Слово і Діло», таке рішення «суддя» Любов Дяченко ухвалила, повідомляє Кримська правозахисна група.
Зазначається, що місцева «прокуратура» просила скасувати попередню постанову того ж «Верховного суду», яким Балуху врахували час його домашнього арешту як частину присудженого терміну в колонії.
Російські правоохоронці просили перерахувати термін ув'язнення і для цього передати справу на новий апеляційний розгляд.
Однак, за словами адвоката, «суддя» оголосила «абсолютно несподіване і таке, що суперечить російському законодавству, рішення».
«Вона ухвалила рішення про погіршення становища активіста, а саме, постановила не зараховувати час, проведений ним у СІЗО, як день за півтора», – кажуть правозахисники.
За їхніми словами, російське законодавство чітко говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
«Суддя вирішила вважати цей термін як день за день, а значить, тим самим продовжуючи час знаходження в колонії. Більш того, суддя ухвалила це рішення, навіть не відправляючи справу в апеляцію, як того просив прокурор», – зазначають активісти.
Сам Балух брав участь у засіданні «суду» відеозв'язком.
За словами захисника, він виглядав дуже виснаженим і був вкрай обурений рішенням.
Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію: через прапор України, який майорів на подвір'ї його дому.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав Володимира Балуха політичним в'язнем.
У січні 2018 року його засудили до 3 років і 5 місяців.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»