Національний банк оприлюднив план скасування обмежень на валютному ринку. При цьому фінрегулятор зазначає, що обмеження поки актуальні для підтримки макроекономічної і фінансової стабільності.
Як передає «Слово і Діло», про це йдеться в звіті НБУ про введення заходів захисту.
Як наголошується, всі обмеження, які досі зберігаються на валютному ринку, були введені до 2016 року насамперед через накопичення істотних макроекономічних дисбалансів протягом 2010-2013 років, анексії Криму та розгортання військового конфлікту на Сході, а також введення торгових обмежень з боку РФ.
«Введені заходи захисту довели свою ефективність. Протягом 2016-2018 років ВВП України стійко зростав. Споживча інфляція скоротилася з 43,3% на кінець 2015 року до 9,8% на кінець 2018 року. Міжнародні резерви за цей період суттєво зросли і утримуються на рівні понад 20 млрд доларів», - йдеться в документі.
НБУ буде послаблювати і скасовувати заходи захисту поступово і в міру поліпшення макроекономічної ситуації з урахуванням оцінки ефектів від уже знятих обмежень на валютному ринку.
«Наша кінцева мета - вільний рух капіталу без будь-яких валютних обмежень», - наголошується в документі.
Зазначимо, в рамках зниження валютних обмежень НБУ з березня знизив норму обов'язкового продажу валюти експортерами до 30% і дозволив виводити дивіденди.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»