Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти Російської Федерації через її рішення роздавати російські паспорти на Донбасі.
Про це розповіли журналістам міністри закордонних справ держав-членів ЄС, які зібралися в Брюсселі для святкування 10-ї річниці Східного партнерства, повідомляє «Слово і Діло».
Зокрема, про це заявив голова МЗС Чехії Томаш Петршичек - за його словами ЄС знає про рішення РФ, але не планує тиснути на Москву через нього.
«Зараз ми більш схильні до пошуку діалогу, а не до тиску, як це робить сама Російська Федерація», - заявив він.
Позицію європейців підтвердив також і румунський міністр Теодор Мелешкану. Він запевнив журналістів, що нові санкції проти РФ не потрібні також українцям.
«Це створить проблеми самій Україні», - заявив він, але уточнив, в чому він бачить ці проблеми.
Необхідно відзначити, що позиція України є іншою, Київ закликав ЄС до посилення тиску на РФ. Частина держав ЄС, яких зазвичай відносять до числа друзів України в Євросоюзі виступають за посилення санкцій. Зокрема, про це заявив литовський міністр Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс.
«Це (роздача паспортів, - ред.) - глибоке порушення міжнародного права. Ми домовлялися, що подальше порушення міжнародного права має вести до посилення тиску, тому я вірю, що маютб бути нові санкції», - заявив він.
«Ми повинні ввести персональні санкції проти росіян, причетних до цього рішення, а також повинні ухвалити рішення, що ЄС не визнає ці паспорти», - заявив естонський міністр Урмас Рейнсалу.
У той же час відомо, що для введення санкцій в ЄС потрібен консенсус, який наразі відсутній.
Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, згідно із яким спрощується процедура отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей. І з 3 травня відповідальні органи РФ почали приймати відповідні заяви.
Раніше повідомлялося, що Україна хоче позбавити пенсій жителів Донбасу з паспортами РФ.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»