Верховна рада 22 травня зібралася на позачергове засідання, щоб розглянути ініціативи президента України Володимира Зеленського щодо проведення парламентських виборів. Але законопроекти про зміну виборчої системи для виборів до парламенту, а також зміни в систему державних закупівель в період виборів не знайшли підтримки в залі навіть для включення до порядку денного.
У підсумку спікер Андрій Парубій закрив засідання Ради. «Слово і Діло» розібралося, хто як голосував за перші ініціативи Зеленського.
Включення до порядку денного законопроектів (президентського і альтернативного) «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України» підтримали лише 92 народних депутата, 68 виступили проти, 43 – утрималися, 51 – не голосували.
Фракція «Блоку Петра Порошенка» підтримала законопроекти тільки 17 голосами, 15 депутатів виступили проти, 21 – утримався, 11 – не голосували. З «Народного фронту» за включення до порядку денного виступили тільки два депутати, 27 були проти, 11 – утрималися, 16 – не голосували.
З «Опозиційного блоку» було 19 голосів «за» (3 утрималися, 9 – не голосували, голосів «проти» не було), з «Самопомічі» – 17 «за» (двоє не голосували, тих, хто «проти» і утрималася, не було) , «Батьківщини» – 15 «за» (двоє не голосували, «проти» і тих, хто утримався, не було). Жодного голосу не дали фракції «Відродження» (6 «проти», один утримався і один не голосував), Радикальної партії (15 «проти», один не голосував), «Волі народу» (5 «проти», один утримався). Крім того, включення законопроекту до порядку денного підтримали 22 позафракційних депутата, 6 – утрималися, 9 – не голосували.
За те, щоб включити до порядку денного зміни до закону «Про державні закупівлі» щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу виступили 127 народних депутатів, 17 були проти, 57 утрималися і 52 – не голосували.
«Блок Петра Порошенка» дав 17 голосів «за», 9 були проти, 22 – утрималися, 13 – не голосували. З «Народного фронту» виступили «за» лише 7 депутатів, 6 – «проти», 27 – утрималися, 17 – не голосували.
З «Опозиційного блоку» на користь законопроекту було 24 голоси «за» (7 не голосували, «проти» тих, хто утримався, не було), «Самопомічі» – 20 депутатів «за», Радикальної партії – 16 голосів «за», «Батьківщини» – 16 «за» (один не голосував). З «Волі народу» рішення підтримав лише один член групи (один голос «проти», один утримався, 3 не голосували), «Відродження» не дало жодного голосу (один голос «проти», один утримався, 5 не голосували), позафракційні депутати – 26 «за».
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ризикує повторити провалену обіцянку Петра Порошенка: зробити так, щоб вибори в парламент проводилися за відкритими списками.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»