Супрун запропонувала використовувати для лікування таблетки замість ін'єкцій

Читать на русском
За словами в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, і таблетки, і уколи мають однакову дію.

Багато хто вірить у міф про те, що уколи більш дієві, ніж таблетки, однак насправді нема різниці, в якій формі діюча речовина потрапить в організм, але ВООЗ рекомендує віддавати перевагу неін'єкційним лікам.

Як пише «Слово і Діло», про це в Facebook написала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

«Сьогодні ін'єкції - одна з найпоширеніших лікарських маніпуляцій. Щорічно на планеті роблять, мінімум, 16 млрд уколів. Але насправді використання ін'єкцій не завжди виправдано. Тому, відповідно до рекомендацій ВООЗ, по можливості слід віддавати перевагу неін'єкційним лікам», - зазначила Супрун.

Вона спростувала міф про те, що уколи ніби більш дієві, ніж таблетки. «У більшості випадків немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить в організм. Лише в деяких випадках рекомендується саме ін'єкційна форма. Це, наприклад, невідкладні стани, втрати свідомості пацієнта або введення інсуліну», - зазначила Супрун.

За її словами, МОЗ пропонує змінити в Україні підхід до призначення ліків. «Пропонується, щоб лікарі призначали препарати в таблетованій формі в тих випадках, коли таблетка і укол мають рівнозначну дію. Використання таблеток замість уколів (якщо вони мають рівноцінну дію) має багато переваг. В першу чергу - для дітей, адже використання шприца з голкою має больовий та психологічний аспект. Після цього діти можуть почати панічно боятися лікарів і лікарень. Хоча ні діти, ні дорослі не повинні терпіти біль, якщо можна обійтися без нього», - зазначила Супрун.

Якщо лікар призначає вам ін'єкційні форми медичних препаратів, варто поцікавитися, чи не можна замінити їх таблетками, радить керівник МОЗ.

За її словами, ін'єкційна форма препарату дорожче обходиться бюджету, ніж таблетована: на введення ліків через ампулу і флакон, потрібні рукавички для медперсоналу, засіб для дезінфекції і т.д., що також значно збільшує робочий час медичного персоналу при переважному застосуванні ін'єкцій.

Нагадаємо, раніше глава МОЗ розповіла про інсульт, а також порадила, як відвернути дітей від ґаджетів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: