Відставка Гройсмана після публічної вимоги Зеленського абсолютно логічна. Ніхто не хоче ризикувати прямим зіткненням з популярним президентом. Від цього більше мінусів, ніж плюсів.
Таку думку на своїй сторінці в Фейсбук висловив політтехнолог Тарас Загородній, передає «Слово і Діло».
«Таким чином у Гройсмана є шанс піти на вибори вже будучи «в опозиції до влади», а не будучи «грушею для биття». Правильніше було б звичайно вимагати звіту. Мабуть, був розрахунок на те, що Гройсман почне сильно триматися за крісло, але не судилося. Тепер за фактом відповідальність «за економіку» лягає на Зеленського», - пояснює політтехнолог.
Він зазначив, що гривня на міжбанку вже підскочила.
Також, на Зеленському тепер відповідальність і за зростання тарифів через великі апетити глави «Нафтогазу» Коболєва, додав експерт.
Крім того, уточнив він, на Зеленського технічно перекинуто відповідальність за перебіг переговорів з МВФ і можлива відсутність траншу, який дозволить спокійно пройти пікові виплати за зовнішніми боргами.
«Оскільки ніхто звіту вимагати не здогадався і влаштувати публічну прочуханку, то тепер Гройсман зі спокійною душею йде на вибори, фіксує те, що є та готовий уважно критикувати за будь-які промахи: коливання курсу гривні, зростання тарифів через апетити Коболєва, зрив переговорів з МВФ і т.д. Тобто пішов «з прибутком», а Зеленському залишив «збитки» - міркує Загородній.
«Політика штука підступна. Головне вчасно знайти винного. І уважно спостерігати, щоб не стати таким самому», - резюмував політтехнолог.
Нагадаємо, про те, як Володимир Гройсман виконує свої обіцянки, ми писали в матеріалі «Життєвий принцип Гройсмана – виконання обіцянок: перевіряємо, чи так це».
Також «Слово і Діло» з'ясувало, що про рішення прем'єра думають в соціальних мережах.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»