Рішення президента Володимира Зеленського розпустити парламент не відобразилося на валютному ринку України.
Як передає «Слово і Діло», про це в четвер, 23 травня, розповів заступник голови Нацбанку Олег Чурій, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Я не бачу реакції» на розпуск Ради «на внутрішньому ринку. Є коливання, але це навряд чи пов'язано з якимись політичними речами», - сказав він у кулуарах Шведсько-українського бізнес-форуму в Києві.
За словами Чурія, зараз зріс вплив такого фактора, як репатріація дивідендів, так як затверджуються аудиторські звіти і збори акціонерів приймають рішення про їх виплату.
З іншого боку, значущим фактором залишається приплив нерезидентів у держоблігації, в тому числі, завдяки початку роботи через Clearstream.
«У нас курс визначається не рухом капіталу, як у розвинених країнах, а реальними експортно-імпортними, борговими операціями загалом», - зазначив Чурій.
За його словами, з припливом нерезидентів складова ринку капіталу у впливі на ситуацію буде рости. «Тоді ми зможемо побачити такі коливання, як були вчора на ринку єврооблігацій України, де найбільш довгі папери просіли в ціні до 1%», - зазначив Чурій.
Відзначимо, за два дні НБУ знизив офіційний курс гривні більш ніж на 20 копійок.
Як повідомлялося, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск парламенту і призначив дату дострокових виборів на 21 липня.
Цей указ оскаржили у Верховному суді.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»