Рада ЄС продовжила «кримські санкції» проти РФ

Читать на русском
Рішення продовжити кримські санкції було ухвалено 17 червня на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ.

Рішення продовжити «кримські санкції» було ухвалено 17 червня на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться у повідомленні прес-служби Ради Європи.

Режим санкцій: що пропонує ПАРЄ та які вимоги РосіїРегламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи 3 червня схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій проти делегацій.

Рішення буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС, після чого воно набуде чинності.

Нагадаємо, 12 червня, в рамках засідання Комітету постійних представників ЄС посли погодили рішення продовжити санкції, введені у зв'язку з незаконною анексією Криму РФ, які носять економічний характер і обмежені територією Криму і Севастополя. Загалом ЄС застосував чотири види санкцій.

Крім «кримських», діють індивідуальні санкції за дії, що підривають або загрожують територіальної цілісності України, також існує так званий український список, в якому перебувають колишні високопоставлені українські чиновники часів екс-президента України Віктора Януковича, санкції для яких було застосовано за зловживання з державними фондами. Ці санкції також переглядаються щорічно. Востаннє рішення щодо «українського списку» було ухвалено 4 березня цього року, і санкції було продовжено до 6 березня 2020 року.

Четвертий пакет - це економічні санкції для Росії, запроваджені в липні й посилені у вересні 2014 року, які згодом були пов'язані з виконанням Мінських домовленостей. Рішення щодо цих санкцій ухвалюється кожні півроку. У грудні 2018 року лідери ЄС схвалили рішення продовжити термін дії санкцій, які спливали 31 січня нинішнього року, ще на півроку. Очікується, що санкції буде продовжено на черговому саміті ЄС, який відбудеться 20 червня у Брюсселі.

Як відомо, у липні 2014 року Європейський союз запровадив економічні санкції проти Росії за незаконну анексію Криму та дії з дестабілізації на сході України.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: