Найбільш позитивно серед політиків і громадських діячів українці ставляться до чинного президента Володимира Зеленського, найнегативніше – до його попередника Петра Порошенка.
Як пише «Слово і Дліо», про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 25 червня по 7 липня.
Зазначається, що респондентам ставилися запитання «Кого з цих політиків або суспільно-політичних діячів Ви знаєте? Як Ви в цілому ставитеся до цього політика - позитивно, негативно або нейтрально?» щодо ряду громадсько-політичних діячів.
Згідно даних опитування, Зеленського знають 99,3% українців, 67,8% з них – мають позитивне ставлення до нього, 8% – негативно ставляться до глави держави, 17% – мають нейтральне ставлення 7,1% мали проблеми з відповіддю на запитання.
Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков має такий рівень підтримки: 51,6 – позитивної, 10,7% – негативної, 24,6 – нейтрального ставлення, 37,3% опитаних не знають, хто такий Разумков.
На третьому місці серед тих, кого підтримують українці – представник президента Верховній Раді Руслан Стефанчук: 41,1% позитивного ставлення, 16,6% – негативного, 25.5% – нейтрального. Водночас знають, хто такий Стефанчук, лише 25% опитаних соціологами українців.
Найменший рівень позитиву викликає в респондентів чинний міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – 5,9%, 54,5% опитаних ставляться до нього негативно, але 27,1% – мають нейтральне ставлення.
Найбільш негативне ставлення, згідно з дослідженням, – до п’ятого президента Петра Порошенка (відомий 99,6% опитаних) – 70,9%. Позитивно ставляться до нього – 12,7% респондентів, нейтрально – 13,4%.
З усіма результатами можна ознайомитися з таблиці.
Опитування КМІС проходило з 25 червня по 7 липня. Методом особистого інтерв'ю соціологи опитали 2004 респонденти, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) від 18 років.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.
А для того, щоб швидко зорієнтуватися в обіцянках партій, переглянути списки, зрозуміти, хто з кандидатів-мажоритарників не впорався з обіцянками раніше, «Слово і Діло» зібрало всі дані в одному інтерактивному розділі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»