Bellingcat оприлюднив нові докази у справі щодо катастрофи MH17

Читать на русском
Колишній командир ППО в місті Сніжне Володимир Цемах може бути причетний до аварії пасажирського Boeing рейсу MH17 в Донецькій області та був свідком цих подій.

Нещодавно затриманий Службою безпеки України колишній командир ППО в місті Сніжне Володимир Цемах може бути причетний до аварії пасажирського Boeing рейсу MH17 в Донецькій області та був свідком цих подій.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в доповіді на сайті дослідницької групи Bellingcat, опублікованій 9 липня.

Катастрофа «Боїнга» MH17: офіційна версія слідчої групи«Слово і Діло» підготувало інфографіку за офіційними даними слідчої групи щодо катастрофи Boeing MH17.

Зазначається, що арешт Цемаха може мати суттєвий вплив на розслідування Об'єднаної слідчої групи JIT та судову процедуру, що триває. У інтерв'ю у 2015 році Цемах заявив, що допомагав сховати ЗРК «Бук» та членів його екіпажу. Дослідники відзначають, якщо ці дані підтвердяться, Цемах може стати основним свідком, а можливо, і підозрюваним за звинуваченнями у співучасті та покритті злочину.

Також наголошується, що Цемах є першою затриманою живою людиною, яка мала прямий зв’язок з воєнними операціями «ДНР» у місці та час збиття літака, і це могло б «зміцнити легітимність судового розгляду у Нідерландах».

У матеріалі Bellingcat відзначається, що є досить відкритих джерел та свідчень того, що Цемах командував підрозділом ППО під час збиття MH17.

Катастрофа «Боїнга» MH17: чому РФ продовжує поширювати фейкиВ РФ заявили, що ракету зенітно-ракетного комплексу Бук, якою був збитий у 2014 р малайзійський Боїнг рейсу MH17, було вироблено в підмосковному місті Долгопрудний у 1986 р і відправлено в Україну

Нагадаємо, 4 липня стало відомо, що українські спецслужби в кінці червня провели операцію на території так званої «Донецької народної республіки» («ДНР») і затримали колишнього командира ППО в місті Сніжне Володимира Цемаха.

У мережі показали відео, як Цемах зізнавався, що був свідком падіння малайзійського «Боїнга» MH17.

Як відомо, рейс MH17, який вилетів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий біля Тореза Донецької області, приблизно в 40 кілометрах від російського кордону 17 липня 2014 року. В результаті інциденту загинули 298 осіб, у тому числі 15 членів екіпажу.

Перше судове слухання у справі над підозрюваними у причетності до авіакатастрофи МН17 Malaysia Airlines над Донецькою областю розпочнеться 9 березня 2020 року.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: