Наближаються дострокові вибори – саме час підбити підсумки роботи Верховної ради восьмого скликання. «Слово і Діло» вже розібралось, як виконували обіцянки депутати-списочники, але й мажоритарників ми без уваги не залишимо. Сьогодні проаналізуємо, наскільки ефективно працювали депутати, обрані в округах у Чернігівській області. Ми подивимося не лише рівень виконання обіцянок, а й кількість поданих законопроектів, пропозицій до таблиць поправок, депутатських запитів, виступів із місця та трибуни, а також пропущених засідань.
Найвідповідальніший мажоритарник – Олександр Кодола, в якого 64% виконаних обіцянок. Депутат за час каденції подав 87 законопроектів, 143 пропозиції до таблиць поправок і 225 запитів. У нього практично зразкова відвідуваність, з місця Кодола виступав 63 рази, з трибуни – 26.
Кодола, зокрема, не виконав обіцянку працювати над вирішенням питання утеплення й заміни вікон у сільській школі Монастирища. В районній адміністрації «Слову і Ділу» в 2016 році повідомили, що навчальний заклад не утеплили й не планують.
Крім того, цілу низку обіцянок він провалив у 2017 році, причому всі через недотримання термінів: будівництво стадіону в Ніжині, будівництво спортивного комплексу в Талалаївці, ремонт дитячого відділення Носівської центральної районної лікарні, ремонт неврологічного відділення Ніжинської ЦРЛ.
Олег Дмитренко виконав 60% обіцянок (при цьому в нього їх лише п'ять). Нардеп зареєстрував 40 законопроектів, 87 пропозицій до таблиць поправок і 18 запитів. У парламенті він виступав двічі з місця й двічі – з трибуни. Відзначимо, що в Дмитренка немає провалених обіцянок.
Валерій Давиденко впорався з 56% своїх обіцянок. На його рахунку 67 законопроектів, 222 пропозиції до таблиць поправок і 53 запити. Єдина невиконана обіцянка депутата – підтримувати адміністративно-територіальну реформу. В 2015 році Давиденко не підтримав закон про добровільне об'єднання територіальних громад, який є невід'ємною частиною адміністративно-територіальної реформи й передбачає передачу влади на місця шляхом формування об'єднаних територіальних громад.
Мажоритарника Максима Микитася не можна назвати дуже активним у Верховній раді: 19 законопроектів і 5 запитів, жодного виступу. За даними письмової реєстрації, він пропустив 304 пленарних засідань, а за даними електронної – 102. Виконав Микитась 54% обіцянок. Він, зокрема, не виконав обіцянку розробити й впровадити інноваційні програми відновлення та рекультивації бідних ґрунтів українського Полісся. Відповідниї ідей за п'ять років у парламенті він так і не напрацював.
У процесі виконання в нардепа залишається ще обіцянка облаштувати повноцінну ігрову зону для дітей поруч із футбольним полем у районі Шерстянка в Чернігові. «Ми довго підходили до цієї ідеї, розробляли проект, радилися з місцевими активістами, тому що потрібно було, щоб наш дворик став якимось майданчиком «два в одному». Щоб підходив і для дорослих, і для різновікових дітей. Саме тому поруч із футбольним полем ми створимо ще й ігрову зону для маленьких дітей: встановимо гірку, всі ці лазанки для малюків, клумбу, прокладемо паркові доріжки, зробимо газон», – сказав він рік тому.
До кінця 2018 року там демонтували старі конструкції, підготували корито для стадіону й забетонували площадку під викладку спеціального покриття. Станом на квітень за ініціативою Микита міні-стадіон отримав фінансування в розмірі близько 2 млн грн. Завершать будівництво до 31 грудня 2019 року.
Анатолій Євлахов реалізував 30% своїх обіцянок. На його рахунку 90 законопроектів, 55 поправок і 31 запит. У Раді він виступив 10 разів із місця й двічі – з трибуни.
У процесі виконання у Євлахова, зокрема, обіцянка відкрити майданчики для міні-футболу в кожному райцентрі округу. Наприкінці минулого року він повідомив, що вже збудовані 9 майданчиків, 4 з яких відкриті в 2017 році, в 2018 році – 3, а на 2019-й заплановані ще 2. Також нардеп ще має допомогти вирішити проблему освітлення вулиць у Новгород-Сіверському. В квітні 2017 року стало відомо, що за сприяння Євлахова готується проектно-кошторисна документація на реконструкцію вуличного освітлення в центральній частині міста. Пізніше в міськраді повідомили, що завдяки депутату почали робити освітлення на вулиці Шевченка. Крім цього, Євлахов залучив кошти на виконання робіт з освітлення на вулиці та площі Князя Ігоря.
Лише 27% обіцянок виконав Сергій Березенко. За час роботи в парламенті він подав 42 законопроекти, 217 пропозицій до таблиць поправок і 9 запитів. У нього також було 19 виступів із місця й 7 – із трибуни.
Нагадаємо, раніше ми писали про ефективність мажоритарників Вінницької, Івано-Франківської, Донецької, Львівської та інших областей.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»