До Конгресу США внесли проект санкцій проти РФ через захоплення українських моряків

Читать на русском
У США внесено на обговорення в Палату представників Конгресу новий законопроект про запровадження санкцій проти 24 високопоставлених представників ФСБ РФ.

У США внесено на обговорення в Палату представників Конгресу новий законопроект про запровадження санкцій проти 24 високопоставлених представників Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії, покликаний домогтися звільнення 24 українських моряків, захоплених у Керченській протоці.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляється на сайті конгресмена Марсі Кептур.

Потужний український флот: як убезпечити моряків і дати РФ відсічПісля атаки Російської Федерації в Азовському морі, під час якої затримали 24 українських моряків, Україні потрібно серйозно задуматися про зміцнення та збільшення українського флоту, вважає експерт..

Суть «Акту про припинення агресивного втручання в свободу шляхом впровадження санкцій проти Росії» (The SAILORS Act) в тому, що за кожного українського моряка, утримуваного у російській в'язниці, має бути покараний один представник ФСБ Росії або їх наближені.

На думку авторів проекту, ці санкції повинні залишатися в силі доти, доки Росія не відпустить на волю всіх 24 моряків і не поверне Україні три незаконно утримувані нею судна.

Конгресмени називають затримання українських моряків у листопаді 2018 року «останнім з серії деструктивних кроків, зроблених Росією з метою підірвати демократичний розвиток України і міжнародну систему правопорядку» і закликають міжнародне співтовариство не залишатися байдужим до розширення Росією «сфери своєї агресії в Європі і по всьому світу».

Крім демократки Кептур над документом працювали ще три конгресмени: її однопартієць Майк Квіглі, а також республіканці Енді Гарріс, і Браян Фіцпатрік.

Російські військові обстріляли і захопили українські катери «Бердянськ» та «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя, в листопаді 2018 року.

Полоненим українцям пред'явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Міжнародний трибунал з морського права (ITLOS) наказав негайно і безумовно звільнити три українські військово-морські судна та 24 членів їхніх екіпажів, але РФ відмовилась це зробити.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: