Зеленський підписав указ щодо протидії рейдерству

Читать на русском
Глава держави підписав указ, спрямований на протидію рейдерству. Документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав.

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про заходи щодо протидії рейдерству».

Як пише «Слово і Діло», документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав.

Оприлюднили документи, що свідчать про причетність Дубіля до агрокомпанії, щодо якої порушене провадження за фактом рейдерстваНародний депутат Валерій Дубіль підписувався під понятійними документами щодо надання позики для ведення аграрного бізнесу на Чернігівщині.

«Питання рейдерства стало одним із найболючіших для бізнесу. За різними оцінками, протягом останніх шести років відбулося понад три тисячі захоплень. Зазвичай це зміна власника через підробку документів, через реєстраторів, яких не існує, або «дірки» у реєстрі. Схеми різні, а суть одна. Сьогоднішнє рішення – це реальний крок, щоб покласти цьому край», – повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук.

Він зазначив, що проблема рейдерства не нова. Досі в ручному режимі проводилося відключення недобросовісних реєстраторів, однак рейдерство залишалося. Тому указ, серед іншого, передбачає розробку та ухвалення найближчим часом законопроекту для усунення прогалин у законодавстві, що дають змогу рейдерам нищити бізнес і відбирати нерухомість.

Зокрема, передбачається внести зміни до програмного забезпечення державних реєстрів, що істотно зменшить ризики та частоту рейдерства.

Серед ключових технологічних змін – автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням / зупинкою реєстраційних дій, створення бек-офісу, що переглядатиме транзакції з підвищеним ризиком, фото- та відеофіксація учасників транзакцій; запровадження додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) та додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Нагадаємо, Дубілет закликав українців повідомляти про випадки рейдерства.

«Якщо ви знаєте, хто б міг розповісти про такий випадок, напишіть, будь ласка, емейл на [email protected]. У цьому емейл опишіть дуже коротко, яка власність і за яких обставин була вкрадена, а також контактний телефон того, кому ми могли б зателефонувати і розпитати деталі. Все анонімно. Ми вивчаємо кейси виключно для побудови правильних бізнес-процесів », - зазначив Дубілет.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: