Члени екіпажу російського танкера Neyma, раніше затриманого співробітниками Служби безпеки та військової прокуратури в порту Ізмаїл Одеської області, приземлилися в московському аеропорту Домодєдово рейсом із Кишинева.
Як пише «Слово і Діло», про це пише російський «Інтерфакс».
«Перед заходом в порт всі формальності були дотримані - ми оформили разовий перехід. В цей же день ми пришвартувалися у судноремонтного заводу в порту Ізмаїл, а на ранок прийшли люди, які представилися працівниками військової прокуратури Одеси і почали проводити слідчі дії», - сказав капітан судна Іллі Дробязко.
Капітан російського танкера стверджує, що екіпаж не планував конфліктувати з українськими силовиками, хоча і вважає, що вони не мали права підніматися на борт без представника консульства РФ.
Він також запевнив, що представники української прокуратури роз'яснили права і обов'язки членів екіпажу з урахуванням українського законодавства при цьому будь-яких конфліктів не виникало, росіянам дозволили зв'язатися з рідними.
Дробязко зазначив, що команда танкера працює за контрактом «на перегін для постановки судна на ремонт» і не має ніякого відношення до подій в Керченській протоці в листопаді 2018 року.
Капітан заявив, що не має наміру давати показання українському суду, оскільки не є свідком у «Керченському справі», а також вважає, що не порушував ні українських, ні російських законів.
Нагадаємо, 25 липня СБУ спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер «NEYMA». СБУ не повідомила, скільки членів екіпажу знаходилося на борту танкера і що з ними буде далі.
Однак незабаром екіпаж російського танкера відпустили додому. Згодом ЗМІ повідомили, що російські моряки на автобусі перетнули кордон України з Молдовою і прямують до аеропорту Кишинева.
В СБУ заявили, що російський екіпаж затриманого в Україні танкера Neyma, який блокував українські військові кораблі в Керченській протоці в 2018 році, не порушив норм Морського права і законів України.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»