Верховна рада дев'ятого скликання має намір скоротити кількість народних депутатів. Президент Володимир Зеленський 29 серпня зареєстрував проект внесення змін до Конституції щодо зменшення конституційного складу парламенту і закріплення пропорційної виборчої системи. Тексту ініціативи поки немає, але раніше обговорювалося, що кількість нардепів хочуть скоротити з 450 до 300. З огляду на те, що у Зеленського тепер є своя більшість, зміни, напевно, ухвалять, і багаторічні обіцянки політиків, нарешті, втіляться в життя. Поки «Слово і Діло» подивилося, скільки членів парламенту в інших країнах.
450 депутатів — це ще не межа для одного парламенту. У двопалатному парламенті Франції — 898 депутатів: 321 — у верхній палаті і 577 — в нижній. У Німеччині парламент також складається з двох палат. У верхній 69 членів, в нижній — 631, всього — 700 депутатів.
В однопалатному парламенті Туреччини 600 депутатів, в двох палатах парламенту Польщі — 560 (100 чоловік у верхній і 460 — в нижній). Більше, ніж в Україні, парламентаріїв також в США (535) і Південно-Африканській Республіці (490).
Компактний однопалатний парламент із 100 депутатів працює в Латвії, трохи більше — 120 депутатів — в Ізраїлі. У Білорусі, хоча законодавчий орган складається з двох палат, нараховується 174 парламентарії.
Нагадаємо, «Слово і Діло» проаналізувало особливості виборчої системи в інших країнах.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»