Глава Каталонії виступив за новий референдум про незалежність

Читать на русском
Глава уряду Каталонії Кім Торра вважає, що необхідно провести новий референдум про незалежність регіону.

Глава уряду Каталонії Кім Торра вважає, що необхідно провести новий референдум про незалежність регіону.

Відповідну заяву він зробив в четвер, виступаючи в парламенті Каталонії, повідомляє Reuters.

«Якщо через урни для голосування нас засудили до 100 років в'язниці, то відповідь очевидна: потрібно знову поставити урни для голосування щодо [питання] самовизначення», - заявив він. При цьому Торра підкреслив, що «суд не завадить лідеру Каталонії продовжувати просувати ініціативи, які стосуються її права на самовизначення».

«Навесні 2020 року [в ході] установчих дебатів буде можливість підтримати пропозиції, які послужать путівником для республіканської конституції, - стверджував Торра. - В ході моєї промови перед затвердженням [главою регіонального уряду] я говорив, що під час цього терміну повноважень буду рухатися ... до конституції, і більшість членів парламенту мене підтримало». «Я буду виступати за те, щоб до кінця цього терміну повноважень знову було б реалізовано право на самовизначення», - запевнив він.

У середу Конституційний суд (КС) Іспанії попередив Торре про кримінально-карані наслідки при порушенні судових постанов, пов'язаних з правом на самовизначення.

Різні акції протесту проходять в Каталонії з понеділка. Через сутички між протестувальниками та правоохоронцями постраждали вже близько 100 осіб, було завдано багатотисячні матеріальні збитки. У четвер вранці маніфестанти вже перекрили деякі дороги і залізничні колії.

Мітинги почалися після того, як Верховний суд Іспанії виніс в понеділок вердикт щодо каталонських політиків, які причетні до організації референдуму про незалежність, їх засудили до термінів до 13 років в'язниці. Деякі були визнані винними в підбурюванні до заколоту і розтраті. Максимальний термін отримав ексзаступник голови уряду автономної області Оріол Жункерас.

1 жовтня 2017 року Каталонії пройшло голосування про вихід зі складу королівства, Мадрид спочатку називав цей референдум нелегітимним і відмовлявся визнавати його результати. 27 жовтня того ж року парламент Каталонії затвердив резолюцію про проголошення незалежної республіки. У відповідь влада країни задіяла 155-ту статтю конституції, яка раніше ніколи не застосовувалася і дозволила обмежити самоврядування регіону.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: