Бориспільський суд розглядатиме клопотання прокуратури про те, щоб колишнього нардепа Олега Ляшка взяли під арешт за бійку з парламентарієм від «Слуги народу» Андрієм Герусом. Сам Ляшко вважає, що справа проти нього сфабрикована і запевняє, що влада намагається заховати його під арешт за жорстку політичну позицію. Чи може Ляшко опинитися під вартою і що йому інкримінує прокуратура, «Слово і Діло» запитало у адвоката «Столичної колегії адвокатів» Геннадія Дубова.
Нагадаємо, Бориспільська місцева прокуратура вручила Ляшку підозру за ч. 2 ст. 346 КК (погроза або насильство щодо державного діяча), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 4 до 7 років.
За словами Геннадія Дубова, на перший погляд всі необхідні ознаки складу злочину в бійці між Ляшком і Герус вбачаються, але визнати винним особу може тільки суд.
КК описує два види легких тілесних ушкоджень. У першому – йдеться про наслідки у формі короткострокового розладу здоров'я або незначної втрати працездатності.
Другий вид не припускає цих наслідків – це незначні фізичні ушкодження, тривалістю до 6 днів (синці, подряпини). Перший можна виключити, оскільки не має інформації про втрату працездатності потерпілим. Що стосується синців і подряпин, не можна виключати, що такі наслідки були.
«Диспозиція статті 346 КК України передбачає нанесення тілесних ушкоджень як середнього, так і легкого ступеня тяжкості, а також побої або вчинення інших насильницьких дій. Як бачимо, побої, не кажучи навіть про синці та подряпини, які підпадають під легкі тілесні ушкодження, вже утворюють склад злочину», – пояснив юрист.
Крім того, за словами Дубова, стаття передбачає подвійний об'єкт кримінально-правової охорони: перше – це авторитет органів державної влади, друге – здоров'я людини, що включає в себе абсолютно будь-які прояви насильства.
«Обвинуваченню необхідно довести, що насильство здійснювалося в зв'язку з виконанням потерпілим державної діяльності. З цим проблем не виникне, враховуючи, скільки Ляшко наговорив на камеру про діяльність нардепа від «Слуги народу», – вважає юрист.
Що стосується обрання запобіжного заходу, а прокуратура наполягає саме на арешті Ляшка, то тут все залежатиме від рішення суду.
«У цій ситуації суд може обрати будь-яку міру запобіжного заходу, оскільки йдеться про правопорушення, пов'язане з насильством. Суд має право, але не зобов'язаний, обрати утримання під вартою, як безальтернативний запобіжний захід. Але це не означає, що саме таким буде судове рішення. Теоретично суд може навіть відмовити в обранні запобіжного заходу, може призначити особисте зобов'язання, домашній арешт, взяття на поруки, заставу або взяття під варту», – пояснив Геннадій Дубов.
Тобто чи опиниться Ляшко в СІЗО, цілком залежить від рішення Бориспільського суду, але, на думку юриста, імовірніше, на розгляд приїдуть нардепи, попросять взяти колишнього колегу на поруки, і суд з розумінням поставиться до такого клопотання.
Нагадаємо, 6 листопада в залі офіційних делегацій VIP-терміналу аеропорту «Бориспіль» відбулася бійка між Ляшком і Герусом, відеозапис якої був викладений на сторінці лідера Радикальної партії в Facebook.
Ляшко звинуватив Геруса в лобіюванні російських інтересів в зв'язку з тим, що Верховна рада дозволила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії. Сам Герус назвав подію провокацією.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»