Вибори президента України, позачергові вибори до Верховної ради, гучні корупційні скандали, скасування депутатської недоторканності та повернення українських військовополонених з Росії – це не повний перелік політичних подій року, що минає. «Слово і Діло» підбило підсумки 2019 року та дізналося, які події та як вплинули на Україну. У коментарі порталу політичний аналітик Валентин Краснопьоров підкреслив, що головний підсумок 2019 року полягає в тому, що зміна влади відбулась без кардинальної зміни політичного курсу.
«Постколоніальному суспільству, яке стає незалежним, подекуди дуже важко нести цю ношу. Однак Україна, як і раніше, залишається суверенною, незалежною країною з прозахідним, проєвропейським курсом», – переконаний аналітик.
Валентин Краснопьоров назвав топовими подіями 2019 року президентські вибори та парламентські вибори.
На його думку, дуже важливо для країни, що зі зміною влади не відбулося нічого трагічного.
«Звісно, нові лідери досі вірять, що вони дуже швидко і просто закінчать війну, вирішать газові та інші питання. Однак головне, щоб катастрофи ніякої не відбулося. Рух убік Заходу і суверенності Україна трохи пригальмувала, але не розгорнула в протилежну сторону», – прокоментував Краснопьоров.
Експерт позитивно оцінив той факт, що незважаючи на переговори з російською стороною і прагнення нової влади досягти швидкого миру, Україна не здала Донбас і національних інтересів.
«Під тиском громадськості, інших політичних сил і, можливо, мінімального розуміння наслідків Зеленський не пішов на серйозні поступки Росії. Швидкого миру з РФ у Зеленського не вийшло», – продовжив аналітик.
Тому можна сказати, що попри зміну влади на хвилі втоми від старих еліт та якогось романтичного бачення в суспільстві рух країни не погіршився настільки, наскільки були побоювання до виборів.
Він акцентував, що президентські й парламентські вибори-2019 змінили в країні багато чого, але не змінили системи влади. Монопольні групи, як і раніше, впливають на безліч процесів у країні, зазначив він.
«Рішення ОПУ залишити Авакова вкотре доводить, що влада нова, а фундаментально, ресурсно країна не змінилася», – констатував Краснопьоров.
Крім того, важливою подією, крім виборів, експерт назвав звільнення ув'язнених.
«Це один з реальних плюсів того надриву помиритися з РФ, який є в Зеленського та його команди», – додав аналітик.
Краснопьоров також нагадав, що важливим для України було створення Православної церкви України і отримання томосу про автокефалію, хоча це більшою мірою подія 2018 року, тільки частково 2019-го.
Також експерт позначив негативні події і процеси 2019 року, які матимуть вплив на країну в 2020 році.
В економічному секторі аналітик звернув увагу на зміцнення гривні, що вже призводить до падіння промисловості, виробництва, експорту. Він застеріг, що в 2020 році удар по економіці буде більш глобальним.
На його думку, також у політичному розрізі негативно вплине на Україну американський скандал із імпічментом Трампа, який сьогодні крутиться навколо українського контексту.
«Начебто всі американці показують, що мають намір допомагати Україні, але все це без особливого бажання, прагнення. Занадто токсичною стала українська тема, особливо для республіканців. Навіть демократів у нас починають у чомусь звинувачувати. Приклад тому – звинувачення на адресу Йованович. Хто захоче після цього нормально співпрацювати з Україною?» – прокоментував Валентин Краснопьоров.
Підсумовуючи, аналітик позначив, що 2019 рік був насиченим як на позитивні, так і негативні події, але важливо, що Україна змогла відстояти свої національні інтереси та вберегла європейський курс.
«Слово і Діло» підбиває підсумки, як українські політики виконували обіцянки в 2019 році. Ми виділили найголовніші виконані і провалені зобов'язання глави держави.
«Слово і Діло» підбило підсумки року для парламенту і виділило головні виконані обіцянки.
Також читайте, як Рада і Кабмін впоралися з дорученнями Зеленського.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»