Міністри закордонних справ 28 країн Євросоюзу (ЄС) доручили Раді ЄС підготувати нові санкції щодо фізичних і юридичних осіб Туреччини, відповідальних за проведення геологорозвідувальних робіт на шельфі Кіпру.
Про це 20 січня заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
«Ми також обговорили ситуацію з новим бурінням Туреччиною в Середземномор'ї, міністр Кіпру поінформував нас по ній. Ми домовилися попросити відповідні органи Ради фіналізувати роботу по внесенню в чорний список фізичних і юридичних осіб Туреччини, відповідальних за незаконне буріння, проти яких повинні бути запроваджені санкції», - наводить його слова ТАСС.
16 липня 2019 року ЄС призупинив діалог з Анкарою на вищому рівні через геологорозвідку родовищ вуглеводнів в Середземному морі - зараз у виключній економічній зоні (ВЕЗ) Кіпру знаходяться турецькі бурові установки «Фатіх» і «Явуз». Санкції передбачають скорочення обсягу допомоги на вступ в ЄС за 2020 рік, припинення переговорів щодо угоди про авіасполучення і торгівлі та інші заходи.
Кіпр і Греція вважають дії Туреччини незаконними, зупинити роботи закликали Росія і США. Однак Туреччина стверджує, що води, де ведеться видобуток, належать так званому континентального шельфу Республіки Північний Кіпр, а вона вважає ці території своїми.
Нагадаємо, Євросоюз значно скоротив фінансову допомогу Туреччині.
Також повідомлялося, що Росія і Туреччина завершили операцію з С-400.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»