Як змінилося оподаткування ФОП у 2020 році

Читать на русском

В Україні з початку року зросли прожитковий мінімум і мінімальна зарплата, у зв'язку з цим будуть діяти також нові розміри податку та єдиного соціального внеску для трьох груп фізичних осіб-підприємців. «Слово і Діло» розібралося, скільки тепер будуть платити ФОПи.

З 1 січня мінімальна зарплата в Україні зросла на 600 гривень – до 4 тисяч 723 гривень, мінімальний прожитковий мінімум до 30 червня встановлений на рівні 2 тисячі 102 гривні. З урахуванням того, що розмір ЄСВ становить 22% від мінімальної зарплати, з 1 січня він зріс до 1 тисячі 39,06 гривень (в минулому році було 918,06 гривень).

Оподаткування ФОП першої групи тепер щомісяця становитиме 1 тисячу 249,26 гривень (в 2019 році – 1 тисяча 110,16 гривень). З цієї суми 210,2 гривень складе єдиний податок, решта – єдиний соціальний внесок. Нагадаємо, що у фізосіб-підприємців цієї групи дохід за рік не повинен перевищувати 300 тисяч гривень, а працювати можна лише без найманих працівників.

ФОП другої групи (дохід щонайбільше 1,5 млн гривень на рік, максимум 10 працівників) будуть платити 1 тисячу 983,66 гривень на місяць. Єдиний податок для них складе 944,6 гривень, решта – єдиний соціальний внесок.

Розмір єдиного податку для фізосіб-підприємців третьої групи (дохід щонайбільше 5 млн гривень) буде залежати, зокрема, від розміру доходу. ФОП, які сплачують податок на додану вартість, будуть платити за схемою: єдиний податок (3% від доходу) + ПДВ (20% від доходу) + ЄСВ. Для тих ФОП, які не платять податок на додану вартість, єдиний податок складе 5% від доходу.

Нагадаємо, Національний банк України скасував норму, яка забороняла фізичним особам-підприємцям використовувати поточні рахунки для власних потреб.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: