Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила про два варіанти розвитку світової економіки на тлі епідемії коронавіруса в Китаї.
Про це йдеться на сайті пресслужби організації 22 лютого.
За її словами, поява хвороби в будь-якому випадку скоректує прогнози МВФ, які були опубліковані в січні. Тоді передбачалося, що світова економіка в 2020 році зросте на 3,3 відсотка в порівнянні з минулим роком.
«Але потім коронавірус призвів до зниження ділової активності в Китаї», - сказала Георгієва в ході виступу в Ер-Ріяді.
За її словами, влада КНР багато зробили для того, аби пом'якшити негативні наслідки від коронавіруса. При нинішньому базовому сценарії, тобто в разі якщо поширення хвороби припиниться найближчим часом, китайська економіка повернеться до свого нормального стану вже в другому кварталі, а значить, вплив на світову економіку буде мінімальним.
Як зазначила Георгієва, при такому сценарії глобальне економічне зростання складе за підсумками року 3,2 відсотки.
«Але ми розглядаємо і найгірші сценарії, за яких вірус продовжить поширюватися по всьому світу, що неминуче позначиться на економічній складовій», - заявила голова МВФ.
Вона також заявила про необхідність глобального співробітництва: «Настав час визнати наявність ризиків для країн з погано розвиненою системою охорони здоров'я».
Георгієва зазначила, що МВФ зі свого боку готовий надати країнам відповідні кредити.
Раніше в Італії обмежили пересування через коронавірус.
Також нагадаємо, в ОАЕ зафіксовано два нові випадки зараження коронавірусом.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»