Вибори в США: хто претендує на пост президента

Читать на русском

У США тривають праймеріз до президентських виборів, які відбудуться 3 листопада 2020 року. Складна виборча система Сполучених Штатів передбачає, що виборці мають спочатку обрати президентських виборників. І вже колегія виборників обиратиме нового президента і віцепрезидента США. «Слово і Діло» розбиралося, хто не проти сісти в крісло американського президента.

З лютого до червня обидві партії проводитимуть праймеріз та кокуси. Праймеріз – це анонімне голосування за допомогою машин для голосування або шляхом вкидання бюлетенів у виборчі урни. Кокуси – це партійні зібрання, як правило, у штатах з невеликим населенням (до п'яти мільйонів), де за кандидатів голосують підняттям рук або за допомогою бюлетенів.

Для Республіканської партії праймеріз та кокуси цього року перетворилися на формальність. Згідно з кількома опитуваннями в січні Дональда Трампа підтримували 89%-90% прихильників партії. Троє його суперників майже не мають шансів стати кандидатом від партії на виборах.

У деяких штатах місцеві осередки республіканців загалом скасували праймеріз та кокуси й оголосили про підтримку чинного президента.

Натомість право стати кандидатом від демократів виборюють 11 політиків, серед яких лише п'ятеро мають підтримку понад 5% прихильників партії.

На кокусах Демократичної партії у штаті Невада переконливу перемогу здобув сенатор Берні Сандерс, підтвердивши свій статус лідера виборчих перегонів серед демократів.

Водночас колишній віцепрезидент Джо Байден, за попередніми даними, здобув друге місце у цьому штаті, що може дати новий імпульс його президентській кампанії після слабких результатів на праймеріз у штаті Нью-Гемпшир та кокусах уу штаті Айова.

Однак до остаточного вибору кандидата Демократичної партії ще далеко. Важливе значення матиме «Супервівторок» 3 березня, коли праймеріз пройдуть одразу в 14 штатах.

Ще одним перспективним кандидатом від демократів вважають політика з надто складним прізвищем Пітер Буттіджедж. Цей 38-річний політик набирає популярності і в разі своєї перемоги може стати наймолодшим президентом в історії США. Буттіджедж є мером міста Саут-Бенд в Індіані, лейтенантом резерву ВМС США, випускником Гарварду, ветераном війни в Афганістані та відкритим геєм.

Прізвище кандидата-суперника Трампа стане відоме на з'їзді Демократичної партії в липні.

Водночас The New York Times повідомила, що Російська Федерація може намагатися втрутитися у вибори США в 2020 році. За даними американської розвідки, Кремлю вигідно, щоб президентом США обрали Дональда Трампа або сенатора Берні Сандерса, який лідирує на кокусах серед демократів.

Журналісти пояснюють це тим, що Трамп і Сандерс націлені на внутрішню політику США, а не на зовнішню, що дозволить Росії зміцнити свої позиції у світі.

Раніше «Слово і Діло» писало, що американські сенатори закликали запровадити санкції проти Росії за втручання у вибори.

Також ми з'ясовували, яким чином РФ може втрутитися у вибори президента в США.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: