В Україні з 1 квітня із запуском Програми медичних гарантій стартував другий етап медичної реформи.
Про це повідомляє урядовий портал.
Договори на надання медичних послуг за програмою медичних гарантій підписали понад 1 500 медичних установ, в тому числі 50 приватних. Таким чином, практично всі комунальні лікарні України увійшли до медичної реформи.
У більшості регіонів лікарні подали пропозиції і отримали проект договору на всі 26 пакетів медичної допомоги. Тепер вони будуть отримувати гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту.
У цілому Програма медичних гарантій збільшує фінансування на цілу низку медичних послуг - гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Виділено окремі кошти на паліатив (мобільний і стаціонарний) і медичну реабілітацію.
Скористатися безкоштовними медичними послугами може будь-який громадянин України. Щоб отримати доступ пацієнт має мати направлення від лікаря первинної ланки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром).
При цьому направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Екстрена медична допомога надається безкоштовно кожному і незалежно від наявності декларації. Крім того, місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися.
Також «Слово і діло» пропонує згадати, що політики всіх рівнів - від президента до мерів - обіцяли зробити для медицини в Україні.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»