Уряд сьогодні, 22 квітня, продовжує карантин до 11 травня, оскільки пік захворюваності на коронавірус очікується на початку наступного місяця.
Про це повідомив голова Кабміну Денис Шмигаль.
«При ухваленні рішення ми спиралися на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня», – сказав він.
За його словами уряд підготував чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів.
«Стартову точку цього плану ми називаємо «День К». Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%», – зазначив Шмигаль.
За розрахунками уряду, «День К» має настати 12 травня.
«Також у нас є важливі завдання до цього часу, над якими ми працюємо: поступово збільшуємо кількість тестувань, покращуємо забезпечення лікарень та медиків, запроваджуємо систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюємо нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція», – додав голова уряду.
Раніше з пропозицією про продовження карантину до уряду звернулося Міністерство охорони здоров'я.
Нагадаємо, Денис Шмигаль підтвердив, що Кабмін має намір «пом'якшити деякі заходи в двох-трьох сферах уже цього тижня».
Також в уряді прогнозують, що пік епідемії COVID-19 в Україні припаде на початок травня. За словами Шмигаль, очікується навіть два піки захворюваності: «орієнтовно в кінці квітня і між 3 і 8 травня».
Нагадаємо, на 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 174 летальні, 467 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 467 нових випадків.
Зокрема коронавірусною хворобою заразилися 1245 медиків і 431 дитина.
У світі зареєстрували 2 мільйона 564 тисячі заражень коронавірусом, із них 177 тисяч людей померли. Побороли COVID-19 майже 689 тисяч хворих.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»