Сьогодні, 28 квітня, набуває чинності закон про протидію відмиванню грошей, яким запроваджуються нові правила фінансового моніторингу, у тому числі обмеження на анонімні транзакції понад 5 тисяч гривень. «Слово і діло» з цього приводу звернулося до директора Інституту соціально–економічної трансформації Іллі Несходовського. Він пояснив, що нові правила не вплинуть на звичні безготівкові перекази.
«Не йдеться про обмеження будь-яких переказів готівкою на суму понад 5 тисяч. Йдеться про анонімні перерахунки за допомогою електронних гаманців та електронних терміналів, де не потрібно ідентифікувати свою особу чи особу людини, яка отримує цей платіж», – пояснив Несходовський.
За його словами, бізнес не зіткнеться з проблемами у зв'язку з цим.
«Це не стосується, наприклад, перерахунків із картки на картку. Тому що картки видаються комерційними закладами під документи, та відбувається ідентифікація клієнтів, і часто клієнти заповнюють анкети, й це правило для банків існує вже давно. Відповідно тут жодних проблем для платежів понад 400 тисяч гривень не буде», – сказав Несходовський.
Він зауважив, що набагато більший вплив на бізнес мають обмежувальні заходи у зв’язку із коронавірусом, ніж нові правила фінансового моніторингу. Несходовський уточнив, що додатковий моніторинг не буде поширюватися на перерахунки між банківськими картками.
Також, на думку експерта, це не зменшить і нелегальні операції.
«Навіть раніше операції, які намагалися не світити в банківській системі, існували в безготівковій формі. Про відверто кримінальні речі я не знаю, але мені здається, що там готівка відіграє більшу роль», – пояснив Ілля Несходовський.
Відмітимо, сьогодні, 28 квітня, набувають чинності нові правила фінансового моніторингу.
Нагадаємо, 6 грудня, Верховна рада ухвалила в другому читанні урядовий законопроект №2179 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»