В Україні тестують чотири препарати для лікування COVID-19

Читать на русском
В Україні тестують чотири препарати для лікування коронавірусу. Деякі з них показують хороші результати.

В Україні як мінімум чотири препарати для боротьби з коронавірусною хворобою готуються пройти клінічні випробування.

Про це повідомила лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська в інтерв'ю УНН.

У МОЗ дозволили використовувати ще один препарат для лікування COVID-19МОЗ додав до списку ще один препарат, який можна буде використовувати для лікування COVID-19.

«Чотири наших препарати готуються пройти клінічні випробування, не буду їх називати, нехай вони пройдуть всі етапи. Деякі з них показують вже дуже хорошу ефективність», - сказала вона.

За словами Голубовської, процес випробувань відбувається досить повільно.

Лікар також нагадала, що на сьогодні в світі немає засобів специфічної терапії від коронавірусу. Будь-яка сьогоднішня терапія спрямована на збільшення шансів хворого на одужання, зазначила вона.

Зазначимо, в той же час за інформацією LIGA.net, в Україні станом на кінець квітня поки офіційно повідомили тільки про один препарат, який будуть тестувати для лікування коронавірусу.

Йдеться про препарат «Біовен» виробництва «Біофарма Плазма». Зокрема, саме він заявлений в протоколі на сайті державного експертного центру МОЗ, який зобов'язаний публікувати всю інформацію щодо дослідження ліків. Однак про початок клінічних випробувань не повідомляється.

За інформацією видання, в Україні є п'ять опорних лікарень, які були визначені базовими для тестування препарату проти коронавірусу. У більшості з них повідомили, що випробування на пацієнтах поки ще не проводяться. Для цього необхідний указ МОЗ, який ще не видано.

До того ж, як заявили в одній з київських клінічних лікарень, всі випробування препарату є конфіденційними.

Інформацію також прокоментували в ОПУ, оскільки президент України Володимир Зеленський заявив про початок тестувань препарату від COVID-19 ще 22 квітня (до появи указу МОЗ).

Як заявив радник голови Офісу президента Михайло Пасічник, самі дослідження препарату ще не розпочаті, проте стартував процес збору всіх необхідних документів, які повинен затвердити експертний центр МОЗ, додали у виданні. Крім того, за його словами, мова йде не про один, а про чотири препарати вітчизняного виробництва.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський пообіцяв 1 млн доларів вченим, які розроблять вакцину проти коронавірусу.

У Світовому банку заявили, що на вакцину від COVID-19 додатково потрібно 2 млрд доларів. При цьому на її створення піде від одного до півтора років.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: