В Україні з початку року зафіксовано 26 випадків нападів на журналістів, 10 з яких припало на квітень.
Про це свідчать дані моніторингу Національної спілки журналістів України та партнерських організацій, повідомляє сайт НСЖУ.
«Карантин спровокував посилену агресію по відношенню до журналістів. У квітні відбулося найбільше нападів на представників ЗМІ з початку року - 10. Всього за чотири місяці 2020 року зафіксовано 26 інцидентів із застосуванням сили щодо представників ЗМІ», - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що найчастіше за квітень фізична агресія до журналістів проявлялася в Києві і області - п'ять випадків, а також по одному інциденту сталося в Черкасах, Одесі і на Львівщині, Донеччині та Дніпропетровщині.
Більшість інцидентів сталося, коли представники ЗМІ висвітлювали тему дотримання карантину та інших подій, з ним пов'язаних.
У Національній спілці журналістів України засуджують прояви агресії до журналістів під час виконання професійних обов'язків і закликають правоохоронців до ретельного розслідування, а громадян - до адекватного реагування на роботу журналістів.
«Карантинні обмеження піднімають рівень напруженості в суспільстві, але кидатися з кулаками на журналістів, які під час епідемії виконують свою роботу, обурливо», - зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Відзначається, що минулого року за квітень було зафіксовано тільки два напади на журналістів.
Раніше повідомлялося, що кількість нападів на журналістів за три роки зросла до 250 разів.
Нагадаємо, Україна поліпшила свої позиції в рейтингу свободи слова. Вперше Україні вдалося потрапити до ТОП-100 країн.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»