В Україні істотно збільшилася кількість кібератак на сайти органів влади. У період з 20 по 26 травня зафіксовано збільшення підозрілих подій майже в 12 разів.
Про це повідомили в пресслужбі Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Було виявлено 107 566 підозрілих подій.
«Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується виявлення нестандартних протоколів або подій (59%), спроб мережевого сканування (35%), виявлення мережевого трояна (2%) і спроб отримання прав адміністратора (2%)», - повідомили в Держспецзв'язку.
При цьому система захисту заблокувала 4705 різних атак, що на 24% менше, ніж на попередньому тижні. Більшість (98%) - це атаки прикладного рівня. Крім цього було виявлено 13 DDoS-атак, більшість з яких на сайти Офісу президента.
«Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA в цей період зареєструвала і обробила 3377 киберинцидентів, що на 10% більше, ніж на попередньому тижні. Переважна більшість оброблених інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується поширення ШПЗ (93% від загальної кількості) і фішингу (4%)», - йдеться в повідомленні.
У Держспецзв'язку закликали у разі кібератак або підозрілих дій відразу звертатися в урядову команду реагування CERT-UA.
Раніше СБУ нейтралізувала понад сто кібератак російських хакерів на держустанови.
Також Денісова повідомила про кібератаки на сайт омбудсмена.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»