Під час карантину велика кількість українців стали безробітними або бояться втратити роботу через складну економічну ситуацію. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує створити близько 500 тисяч робочих місць у соціальній, комунальній та бюджетній сферах із зарплатами 6-8 тисяч гривень, які дозволять протриматися на карантині.
Його попередник, Олексій Гончарук, взяв на себе більш складне зобов’язання в програмі діяльності уряду – за 5 років створити 1 мільйон нових робочих місць. Щоправда, не встиг реалізувати обіцянку через відставку. «Слово і діло» пропонує подивитись, якою була зайнятість населення України у 2010-2019 роках (дані за поточний рік наразі в Держстаті відсутні).
У 2010 році в Україні офіційну роботу мали 19,2 млн осіб. Наступного року до цієї кількості додалося ще 50,9 тис. працівників у різних сферах.
Наступні два роки відбувалося зростання кількості зайнятих працівників (до 19,3 млн осіб).
У 2014 році внутрішньополітична криза відбилася і на кількості працевлаштованих українців і скоротилась до 18,1 млн (1 млн 240 тис. осіб). Наступного року ще 1 млн 630 тис. українців втратили офіційну роботу і, за даними Держстату, працевлаштованих робітників було 16,4 млн осіб.
Протягом 2016-2017 років продовжувалося скорочення кількості зайнятого населення – до 16,2 млн осіб.
У 2018 році ситуація почала покращуватися, і серед працевлаштованих було вже понад 16,4 млн осіб, а у 2019-му – 16,6 млн осіб.
Раніше «Слово і діло» писало, на скільки через карантин зросла кількість безробітних.
Також ми повідомляли, що рівень безробіття в Києві за рік зріс майже втричі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»