НАК «Нафтогаз України» встановив оптову ціну на газ для потреб населення, виробників тепла для населення та інших споживачів, яким газ постачається на умовах ПСО. У коментарі «Слово і діло» директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев відзначив, що українці не відчують зниження цін.
«Більшість домогосподарств використовують газ винятково для приготування їжі. У платіжках це дуже невелика частка від загальної суми, оскільки газ не використовується для опалення й підігріву гарячої води. До того ж у містах зараз теплокомуненерго переходять на профілактичні роботи, і гаряче водопостачання або вимикається повністю, або скорочується. Тому це суттєво не може вплинути на платіжки», – сказав Рябцев.
Експерт зауважив, що, коли розпочнеться опалювальний сезон, тарифи знову підскочать. Також на подорожчання впливатиме перехід на формування тарифу за ринковою ціною з 1 липня.
«З 1 липня цього року припиняється дія спеціальних обов’язків, які покладені на НАК «Нафтогаз України». Ці обов’язки полягали в тому, щоб тримати меншу ціну на газ для домогосподарств. Ціна для промисловості зараз приблизно на 60% вища, ніж для домогосподарств. Це означає, що з липня навіть ці невеликі числа в платіжках, які стосуються газу, збільшаться. На початку опалювального сезону великий вплив матиме вартість послуги з централізованого опалення, яка буде визначатися за середньою ціною газу за минулий опалювальний сезон. Тому в найкращому разі ціни на централізоване опалення та гаряче водопостачання в наступному опалювальному сезоні будуть на рівні минулого року, але можуть бути й вищими через економічні наслідки кризи», – додав директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.
Раніше в «Нафтогазі» прокоментували законопроект США про розширення санкцій проти «Північного потоку-2».
Також відзначимо, «Нафтогаз» знизив ціну на газ для промисловості.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»