Безпечне повернення окупованих районів Донбасу під контроль влади України може потребувати чверті століття. Таку думку висловив віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Політолог Олег Лісний у коментарі «Слово і діло» зауважив, що реінтеграція Донбасу повинна бути стратегічною метою країни, враховувати різні фактори впливу й після виведення російського озброєння та російських військ може завершитися швидше, ніж за 25 років.
«Після виведення російських військ ці 25 років можуть скоротитися до більш прийнятних десяти або навіть п’яти. Але це тільки в разі, якщо російські війська підуть та Україна відновить контроль, тоді можна говорити про коротший термін реінтеграції», – сказав Лісний.
Він підкреслив, що попри плани української влади, Росія не демонструє бажання йти на зустріч щодо завершення конфлікту.
«Війна з голів йде довго й треба виокремлювати різні голови: є такі, що й зараз війни не бачать, а є такі, що втратили близьких, побратимів, майно, бізнес тощо. Тих людей, які зазнали втрат, телевізором не вилікувати», – наголосив політолог.
Він пояснив, що загалом Україна повинна забезпечити потужну інформаційну кампанію. Однак політика реінтеграції повинна враховувати різні особливості як настроїв людей, так і економічних особливостей окремих регіонів.
«Вірогідно, це не остаточний варіант, це один із них. Ми повинні розуміти, що війну легко розпочати, але важко завершити, особливо, коли Російська Федерація не збирається цього робити, оскільки важіль тиску на Україну у вигляді обстрілів. Немає впевненості в тому, що Росія готова завершити війну без того, щоб не провести в Україні федералізацію та розірвати її на шматки. Усе це для того, щоб демонструвати росіянам, що, мовляв, може статися з країною після революції», – додав Олег Лісний.
Нагадаємо, раніше Резніков назвав умови проведення зустрічі в Нормандському форматі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»