У США винайшли векторну вакцину проти SARS-CoV-2 на основі штаму LaSota вірусу хвороби Ньюкасла, модернізованого коронавірусним S-білком.
Поки вірогідну вакцину випробували тільки на «олюднених» мишах. Результат випробувань опублікований на сервері препринтів bioRxiv.
Відзначається, що дослідження проводилося в лабораторії 3-го - максимального - рівня біозахисту.
Під час експерименту дев'ять груп мишей імунізували чотирма різними варіантами вакцини в дозуванні 10 і 50 мкг за тритижневою схемою прайм-буст (перше щеплення + закріплююче). Ін'єкції робили внутрішньом'язово, так як живий NDV практично не репликується в м'язах і не викликає симптомів у ссавців.
Передбачається, що вакцину будуть виробляти традиційним і відносно дешевим для багатьох аналогічних препаратів способом - у курячих яйцях з ембріонами.
Хвороба Ньюкасла, або азіатська пташина чума, - вірусне захворювання птахів, при цьому вірус нешкідливий для людей і може викликати тільки легкий кон'юнктивіт та грипоподібні симптоми.
Нагадаємо, що раніше в США стартували найбільші випробування вакцини від коронавірусу. У тестуванні препарату візьмуть участь 30 тисяч добровольців, які не знатимуть, чи отримали вони реальну вакцину або ж плацебо.
Також повідомлялося, що у ВООЗ назвали ймовірну дату появи вакцини від COVID-19.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»