Очільник Нацбанку Кирило Шевченко розповів, що плаваюче курсоутворення та ключові принципи роботи НБУ на міжбанку збережуться. Регулятор, як і раніше, буде згладжувати надмірні коливання курсу.
«Плаваючий курс, а отже, відображає попит та пропозицію на ринку. В минулому році був досить великий приплив валюти в країну, пропозиція перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. І це нормально для ринку - гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися», - пояснив він в інтерв'ю «РБК-Україна»
Також Кирило Шевченко уточнив, чому на валютному ринку відбувалися коливання попиту в минулому місяці.
«У курсовій політиці є фактор очікувань. І будь-які заяви, тут ви маєте рацію, впливають на настрої. Але для цього у нас і є політика плаваючого курсу. Минулого місяця ми продавали валюту, щоб згладжувати коливання, а в серпні вже навпаки купуємо надлишки валюти з ринку в резерви. До речі, з початку року у нас позитивне сальдо інтервенцій більш 800 млн доларів США», - розповів глава НБУ.
За його словами, Україна готується до другого траншу за програмою МВФ у цьому році.
«На даний момент наш свіжий макропрогноз побудований на припущенні, що другому траншу в цьому році бути. Разом з урядом ми сфокусувалися на виконанні положень меморандуму», - зазначив чиновник.
Нагадаємо, раніше Верховна рада призначила Кирила Шевченка головою Національного банку України. На цій посаді він змінив Якова Смолія.
«Слово і діло» пропонує подивитися економічний прогноз Кабміну - який курс долара і рівень ВВП передбачається у найближчі 3 роки.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»