Уряд схвалив постанову, якою передбачається включити до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року проєкт будівництва аеропорту в Мукачеві, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. Експерт у сфері авіації Богдан Долінце в коментарі «Слово і діло» зазначив, що реалізувати такий проєкт можливо із залученням постійних інвестицій.
«Якщо ми говоримо про будівництво злітної смуги, яка здатна приймати літаки тих класів, які літають до України та в регіоні, то це близько 50-60 мільйонів доларів на будівництво тільки самої смуги. Якщо ми говоримо про створення якогось хоча б мінімального термінального комплексу, тому що військовий аеродром, який там є, не має необхідного комплексу будівель, то це буде ще дорожче. Тому це плюс ще 10-15 мільйонів доларів. Якщо ми говоримо про будівництво за гроші державного бюджету, то зараз завершується будівництво злітної смуги в аеропорту «Одеса», а термінал – за кошти інвесторів. Тому варіант змішаного фінансування теж можливий», – пояснив Долінце.
Експерт додав, що в регіоні вже створена авіаінфраструктура, але вона не забезпечує стабільну роботу.
«Там історично є проблема із аеропортом «Ужгород», яка то вирішується, то виникає. Відповідно, ми бачимо, що існування аеропорту, який є там, на кордоні, насправді нестабільний і не завжди може забезпечувати стабільну роботу як пасажирських перевезень, так і перельоту українських військових», – сказав Богдан Долінце.
Нагадаємо, в Україні почали стягувати збір за виліт пасажирів. Відповідний закон набув чинності 7 серпня.
Також у аеропорту «Київ» з'явився пункт тестування на коронавірус.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»