В Україні святкують День державного прапора.
Свято встановлене «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України», згідно з указом президента Леоніда Кучми від 23 серпня 2004 року.
У 2009 році за президента Віктора Ющенка були внесені зміни до цього указу і запроваджено щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. На честь свята щороку 23 серпня о 9:00 проходить урочиста церемонія підняття Державного прапора України в обласних і районних центрах та інших населених пунктах країни.
У церемонії часто беруть участь діячі науки та культури, громадських, і релігійних організацій, політики. Також прапор вивішують на великих підприємствах, державних установах та організаціях. Підіймають прапори і представники української діаспори в інших країнах.
Остаточно прапор держави Україна був затверджений статтею 20 Конституції України в 1996 році.
22 серпня в Києві відбулася церемонія підняття найбільшого в країні прапора України. Розмір полотнища прапора - 16 на 24 метри. Флагшток досягає висоти майже 90 метрів і важить 32 тонни.
Раніше президент Володимир Зеленський пообіцяв зробити все, щоб над Кримом майорів український прапор.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»