Конституційний Суд дав оцінку управлінським рішенням п'ятого президента України Петра Порошенка, а не оцінку якості роботи НАБУ і його директора Артема Ситника.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОПУ в суботу, 29 серпня.
Так, в Офісі президента заявили, що приймають до відома рішення Конституційного Суду про неконституційність указу попереднього президента про призначення директором НАБУ Артема Ситника.
«Згідно з цим рішенням, як ми його розуміємо, судді констатували, що непродумана, поспішна, а часто - спекулятивна тодішня практика кадрових призначень, яка йшла врозріз з Конституцією України при формуванні найважливішого елемента антикорупційної архітектури в країні, призвела до необхідності ухвалити конкретне правове рішення про неконституційність», - йдеться в повідомленні.
В офісі вважають, що КСУ дав оцінку управлінським рішенням щодо кадрових призначень, а не оцінку якості роботи самого НАБУ.
«Тим більше в рішенні чітко підкреслено, що сам факт неконституційності призначення директора НАБУ, на думку КС, не скасовує дійсності і спроможності самого Національного антикорупційного бюро України», - відзначили в пресслужбі.
В ОПУ підкреслили, що в зв'язку з цим рішенням Конституційного Суду і з колізією щодо можливої втрати повноважень директором Бюро, чекають від виконуючого його обов'язки ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному і прозорому конкурсі нового керівника.
У Зеленського також висловили впевненість в тому, що НАБУ залишиться стрижневим правоохоронним органом, який поліпшить якість державної антикорупційної політики.
Нагадаємо, КСУ визнав неконституційним указ п'ятого президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором НАБУ.
У НАБУ прокоментували рішення КСУ щодо Ситника
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»