В Україні офіційно розпочався виборчий процес із проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня.
Цього разу вибори голів та депутатів сільських, селищних і міських рад відбуватимуться за новим Виборчого кодексу, який враховує нову територіальну основу Україну і кількість виборців у громаді.
Так, у територіальних громадах із кількістю виборців у 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох та не більше чотирьох депутатів.
У територіальних громадах із кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.
Крім цього, на місцевих виборах-2020 є обов'язковим дотримання гендерної квоти при формуванні виборчих списків місцевих організацій політичних партій, за якою серед кожних п'яти кандидатів у виборчому списку має бути не менше двох жінок.
Нагадаємо, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2020 року.
«Слово і діло» пропонує дізнатися, в чому буде відмінність місцевих виборів в селі та в місті, що передбачає голосування за відкритими списками, як виглядатимуть нові бюлетені та чому одним виборцям видадуть по 5 бюлетенів, а іншим - всього по два.
Також ми детально розібралися і створили покрокову інструкцію, як змінити виборчу адресу. Хто має право змінювати адресу, куди звертатися, які документи подавати.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»