ВАКС повернув НАБУ клопотання про продовження слідства стосовно київського митника

Читать на русском
Суддя антикорупційного суду вирішила не розглядати клопотання детектива погодженого з прокурором про продовження слідства.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд повернув детективу Національного антикорупційного бюро клопотання про продовження досудового розслідування у справі за підозрою заступника начальника Київської міської митниці Сергія Тупальського в недостовірному декларуванні.

Таке рішення 31 серпня ухвалила слідча суддя ВАКС Ольга Саландяк, повідомляє «Слово і діло».

Як вона встановила, Тупальському повідомили про підозру 13 липня, а слідство у справі завершується 13 вересня. Тому детектив НАБУ подав погоджене з генеральним прокурором Іриною Венедіктовою клопотання про продовження розслідування справи до 13 листопада, оскільки справа є складною і завершити слідство в короткий термін не є можливим. Проте, вивчивши клопотання, суддя його повернула детективу. На її думку, документ не відповідає вимогам ст. 295-1 КПК України.

За версією слідства, Тупальський у деклараціях за 2017-2018 роки не вказав наступне: земельну ділянку в Київської області із садибою; комплекс атракціонів його дружини вартістю 2 млн грн в парку «Ювілейний» в Рівному, а також факт користування Mercedes-Benz Viano 2017 року випуску.

За підрахунками органів правопорядку, у декларації за 2017 рік недостовірно вказав відомості на загальну вартість 3,6 млн грн, а за 2018 рік – на 480 тисяч грн.

Нагадаємо, Тупальського восени 2019 року затримали у справі про організацію бізнесменом Вадимом Альперіним зловживань на столичній митниці. Пізніше йому повідомили про підозру. Спочатку суд відправив митника під домашній арешт, але потім апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взагалі скасувала йому запобіжний захід.

Як відомо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: