У Кривому Розі в знак протесту четверту добу під землею залишаються 29 гірників шахти «Жовтнева». Учасники акції вимагають підвищення зарплат, поліпшення умов праці і звільнення менеджменту підприємства. На поверхні також триває акція солідарності з гірниками. При цьому організатори акції не виключають, що на майбутньому тижні протест може переміститися до урядового кварталу в Києві. У коментарі «Слово і діло» директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, зазначив, що борги перед шахтарями накопичуються через те, що більшість підприємств є збитковими.
«Це пов’язано зі збитковістю більшості шахт, які перебувають в управлінні Міністерства енергетики України і ця збитковість має під собою системні причини, які не можна вирішити просто, виплативши заборгованість за минулі місяці. Потрібно реструктуризувати галузь, а саме тих три десятки шахт, які перебувають в управлінні Міненерго», - сказав Рябцев.
Він додав, що борг по заробітній платі будуть постійно з’являтися до тих пір, поки галузь не буде реформована.
«Виплата боргів по заробітній платі не вирішить проблему тому, що в нас немає нормативної бази, яка б дозволила вирішити ці питання. Зокрема, це виникло не вчора. Ці проблеми замовчувалися впродовж десятирічь», - відмітив експерт.
Нагадаємо, 3 вересня стало відомо, що в Кривому Розі гірники шахти «Жовтнева» оголосили під землею акцію протесту з вимогами підвищити зарплату і повернути пільговий стаж.
«Слово і діло» аналізувало, чи вдалося Кабміну вирішити питання із заборгованістю перед шахтарями.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»