Законопроєкт про внутрішній ринок Великої Британії, який, у разі прийняття, змінить умови виходу країни із ЄС, може підірвати єдність Сполученого королівства. В цьому впевнені політики Шотландії та Уельсу.
Про це повідомляє Reuters.
Як йдеться у повідомленні, новий законопроєкт може порушити норми міжнародного права, поставити хрест на торгівлі Британії з ЄС та підірвати політичну єдність держави.
За словами першої міністерки Шотландії Ніколи Стерджен, уряд Бориса Джонсона, який пропонує подібні ініціативи, найбільш «безрозсудний, некомпетентний та безпринципний» в її житті.
Стерджен, яка очолює Шотландську національну партію, виступила категорично проти прийняття законопроєкту.
Політики Уельсу теж засудили законопроєкт, назвавши його атакою на демократію та загрозою для національної єдності Британії.
«Дозвольте прояснити ситуацію – уряд Великої Британії планує пожертвувати майбутнім нашого союзу, відібравши у автономних адміністрації частину повноважень», - сказав Джеремі Майлз, генеральний радник Уельсу.
Законопроєкт, який викликав таку бурхливу реакцію у регіональних політиків, був анонсований прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Він спрямований на створення відокремленого від ЄС британського ринку після виходу країни із Союзу.
Для досягнення мети законопроєкт передбачає дещо змінити умови Brexit та реорганізувати систему управління, передавши частину повноважень, якими зараз володіють регіональні уряди Белфаста, Кардіфа та Едінбурга, центральній владі у Лондоні.
Крім того, він зачіпає дуже складну проблему кордону між Північною Ірландією та Республікою Ірландія.
Нагадаємо, в ЄС закликали Британію не змінювати вже погоджені умови Brexit.
Також ми писали про те, що Борис Джонсон розкрив деталі торгової угоди з Європейським Союзом.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»