ТКГ щодо Донбасу є консультаційним майданчиком. Схвалені там рішення не несуть прямих політичних зобов'язань для України.
Про це в ефірі Україна 24 заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Він зазначив, що члени української делегації в ТКГ не отримують директив, які отримують делегації, які виїжджають на офіційні переговори, представляючи Україну.
«Люди, які там працюють, роблять це на громадських засадах, не отримують зарплату, фактично випрацьовують рішення, які потім імплементуються через органи, щоб ці рішення вже юридично і політично схвалити», - сказав Єрмак.
Він підкреслив, що ключовими людьми, які сьогодні формують позицію української делегації, є Леонід Кравчук і його заступник Олексій Резніков. Єрмак також заявив, що не варто переоцінювати висловлювання і якісь проміжні ідеї, які виникають у рамках консультацій в ТКГ.
Коментуючи відсторонення Вітольда Фокіна від роботи в ТКГ, Єрмак вказав, що слова і заяви Фокіна носили вже публічний характер і не збігалися з офіційною позицією української делегації.
Рішення про можливе нового члена української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі схвалюватиме голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук.
Відповідаючи на питання про те, чи може стати членом делегації в ТКГ народний депутат, заступник голови фракції «Слуга народу» Микола Тищенко, Єрмак сказав, що таке питання навіть не розглядалося.
Він також зазначив, що рішення про запрошення першого прем'єр-міністра України Вітольда Фокіна до Тристоронньої контактної групи було колективним. Воно ухвалювалось з урахуванням його політичного досвіду.
Раніше Єрмак закликав ТКГ частіше проводити переговори щодо Донбасу.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»