Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що у лікарнях, які займаються лікуванням пацієнтів з коронавірусом, на сьогодні завантажено майже 54% виділених для цих цілей ліжок. У коментарі «Слово і діло» політолог Володимир Цибулько висловив думку, що наразі задля попередження повного локдауну треба розробляти альтернативні сценарії, проте варто враховувати і можливі маніпуляції даними, і психологічну виснаженість населення.
«Локдауну на рівні країни не буде. Це навряд. Але на місцевому рівні – цілком можливо. Й ідея адаптивного карантину в тому, щоб по регіонам вводити обмеження. Це дозволяє локалізувати захворювання, і ми бачимо певні результати. Але, якщо приріст буде продовжуватися, не витримає не тільки медична система, а й економіка», - сказав Цибулько.
Цибулько зауважив, що навіть в умовах погіршення ситуації у населення немає економічного ресурсу дотримуватися жорстких обмежень.
«Треба враховувати, що для цих цілей може бути певне маніпулювання й багато пропаганди, але й люди навряд чи будуть дослухатися. Справа в тому, що люди вичерпали свої резерви й мова йде вже не просто про збереження здоров’я, а про виживання», - сказав експерт.
Цибулько додав, що з кожним днем, окрім приросту реальних випадків захворювання на коронавірус, збільшується психологічна виснаженість від епідеміологічної ситуації загалом. «Люди вже перейшли певну межу страху й економічний фактор також змушує ігнорувати небезпеку, бо люди збідніли за цей час», - відзначив він.
У МОЗ повідомляли, що завантаженність ліжок для COVID-хворих продовжує зростати і вже становить майже 54%.
При цьому ВООЗ прогнозує, що в Україні незабаром буде до 7-9 тисяч випадків коронавірусу щодня.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»