З понеділка, 9 листопада, МОЗ почало розвозити перші дози вакцини від грипу. Їх пріоритетно скеровують для медичних працівників, які першими контактують з хворими на COVID-19. Водночас, у коментарі «Слово і діло» політолог Володимир Цибулько відзначив, що вакцинація від грипу серед звичайних українців не користуватиметься популярністю навіть в умовах пандемії через те, що в країні не сформована культура цінності здоров’я.
«В освіченому середовищі більш-менш серйозне ставлення до вакцин. Тут проблема в тому, що в Україні за нашої бідності немає загальної культури дбайливого ставлення до здоров’я, тому і вакцинація не настільки популярна. На тлі коронавірусу, звісно, люди перестраховується», — сказав Цибулько.
Політолог відзначив, що в Україні не сформована культура дбайливого ставлення до здоров'я.
«_ Я би сказав, що це масовий тренд, коли здоров’я – не цінується, й все, що для себе, для здорового способу життя також не цінується. Наприклад, у США ціла державна машина працює на розбудову системи стимулів, які спонукають людей страхуватися, займатися спортом. У нас такого немає, через це сформувалося таке ставлення не тільки до вакцинації, а до цінності здоров’я загалом_», — вважає експерт.
За словами Цибулька, пропаганда здорового способу життя на державному рівні посилила би медичну систему та в результаті зменшила би на неї витрати.
«Якщо стимулювати людину на державному рівні, через роботодавців стежити за власним здоров’ям, а для держави це не тяжко, то витрати на саму систему охорони здоров’я зменшуватимуться й вона стане ефективнішою», — додав він.
Нагадаємо, наприкінці жовтня в Україні стартувала вакцинація від грипу.
Раніше Ляшко попереджав, що в епідсезоні грипу циркулюватиме і COVID-19.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»