Українські лікарі отримують по 9 тисяч гривень на місяць за станом на 2020 рік.
Про це повідомляє у понеділок, 30 листопада, Національна служба здоров'я.
При цьому керівники медустанов отримують в середньому 23,5 тисячі грн, середній медперсонал - 7,5 тисячі грн, а молодший - 6,1 тис. грн.
Найвищі середньомісячні витрати на оплату праці лікарів спеціалізованої медичної допомоги зафіксовано в Луганській області - 10,8 тис. грн та Києві - 10,4 тис. грн. Найнижчі в Одеській області - 7,3 тис., Рівненській - 7,5 тис. грн та в Хмельницькій - 7,8 тис. грн.
«Є випадки, коли витрати на оплату праці лікаря в одній з лікарень прифронтової зони становлять в середньому 73 тис. грн... Адміністрація підвищила зарплати, аби утримати фахівців», - підкреслює НСЗУ.
У Нацслужби відзначають, що у деяких клініках рівень зарплат значно перевищує середній по галузі. Так, в Хмельницькій інфекційній лікарні середня зарплата лікаря становить 40,5 тис. грн, в Одеському обласному клінічному медцентрі - 24,8 тис. грн, в Полтавській обласній інфекційній клінічній лікарні - 24,6 тис. грн.
Водночас в медустановах первинної ланки, які уклали договори з НСЗУ, зарплата склала для керівників - 24,9 тис. грн, для лікарів - 15 тис. грн, середнього медперсоналу - 8,4 тис. грн, молодшого медперсоналу - 4, 6 тис. грн.
Крім того, середня зарплата медиків екстреної медичної допомоги становить для їхніх керівників - 28,8 тис. грн, для лікарів - 18 тис. грн, для середнього медперсоналу - 14,9 тис. грн, для молодшого медперсоналу - 7,8 тис. грн.
Також в НСЗУ заявили про те, що закладених у державному бюджеті-2021 коштів недостатньо для вакцинації і лікування українців від коронавируса.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»