Парламентський комітет із питань бюджету затвердив проєкт державного кошторису України на 2021 рік. Сьогодні, 15 грудня, Верховна рада почала розгляд законопроєкту. У коментарі «Слово і діло» економіст Ілля Несходовський зазначив, що основною проблемою документа є завищені доходи і реальна ситуація проявиться у другому кварталі наступного року.
«На мою думку, основні проблеми цього бюджету – це завищені доходи. Саме за результатами першого кварталу, за півріччя, ми побачимо, які реальні доходи зможе отримувати кошторис від сплати податків. І ось виходячи із цього показника, можливо, переглянуть окремі статті», ‒ сказав Несходовський.
Експерт відзначив, що деякі статті видатків збільшені невиправдано.
«Я вважаю, що збільшення фінансування силовиків є необґрунтованим. Можливо, ці кошти варто було би спрямувати на збільшення заробітних плат медиків. Крім того, можна було б проаналізувати й інші статті видатків, які можуть виявитися недоцільними. Наприклад, збільшення фінансування вугільної галузі, бо це не вирішення ситуації, а вливання коштів, які просто будуть розкрадатися», ‒ пояснив експерт.
Економіст зазначив, що за рахунок правок законопроєкт нардепи підтримають.
«Фракції, які не є провладними, але з якими домовилися – вони дадуть потрібну кількість голосів. У цьому законопроєкті є окремі зміни, наприклад, збільшення дотацій на регіони, на економічно-соціальний розвиток, зміни щодо порядку виділення дотацій на підтримку агропромислових підприємств. Я думаю, що це далеко не останні зміни, які забезпечать підтримку документа іншими фракціями», ‒ вважає Несходовський.
Нагадаємо, раніше перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заявив, що Верховна рада планує голосувати за проєкт держбюджету на 2021 рік у другому читанні 15 грудня.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»